macro/FUCK/ulty


#1 2012-04-22 20:44:28

 Magda

Użytkownik

177928
Skąd: Zabrze-Zaborze
Zarejestrowany: 2011-06-21
Posty: 13
Punktów :   

LAB 3

Do tej laborki są 2 artykuły. Pyta wyłącznie z nich. Zadawane pytania:

- cechy MCF, dlaczego są to takie ciekawe materiały
- co odgrywa rolę surfactanta, jaki to rodzaj surfactanta (non-ionic polymer block)
- po co dodajemy ammonium fluoride (enlarges windows- odpowiedź w moich notatkach, bardzo ją ustaysfakcjonowała )
- stepsy produkcji MCF- Fig. 10 w artykule Microemulsion Templating of siliceous mesostructered cellular foams with...
- z tego samego artykułu analiza figure 2 - dlaczego te isotermy mają taki kształt (capillary condensation)
-budowa MCF - cell, windows, struts - gdzie jest oil, gdzie woda a gdzie surfactant - co jest hydroplhilic a co hydrophobic

I standardowo ble bleee Dżuli, coś tam tłumaczy coś stwierdzi a coś nie może wyrazić słowami

Na mailu załączam moje notatki- skrót z artykułów wystarcza do zaliczenie tej laborki.

Co do samej laborki to nudna, drobne obliczenia (raport Kisiela). W doświadczeniu nie używamy NH4F, Pluronic nie mamy 123 a jakis 1400 (nie gra roli). 
Pluronic ma gęstą konsystencje, trudno go zważyć i NAJPIERW wkładamy go, ważąc do zlewki a potem dodajemy rozcieńczonego HCl i wody ( zjebka od Dżuli) i podczas ogrzewania do 40 st również mieszamy potem dodajemy TEOS i dalej mieszamy w tych  40 st.

W razie pytań piszcie


Ja to rozumie, ja to szanuję, ale gówno mnie to obchodzi. Masz prawo mieć swoje zdanie, ja mam prawo mieć je gdzieś:)

Neutralność to nic innego jak tchórzostwo!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.herosy3.pun.pl www.madeinchina.pun.pl www.3gpgsm.pun.pl www.dragons5.pun.pl www.zm.pun.pl